Mis see soolakamber siis ikkagi on ja kuidas ta toimib?

Tegemist on mängulise ruumiga, mille seinad ja põrand on kaetud soolkristallidega. 

Halogeneraatoriks nimetatud masin toodab soolaosakestest kuiva aerosooli, mis lisab soolakambrile vajalikke raviomadusi.

“Soolakoopa” hämar ja ülimalt hubane valgustus aitab vähendada ärevust ning maandada stressi.

Samas on laste jaoks loodud soolast majake, mänguasjad liivamägede ehitamiseks ja multikahuvilistele saame seinal oleval ekraanil näidata multfilme.

Sarnaselt mereäärsele õhule või männimetsale on ka soolateraapia rahustava toimega. Muidugi on põnev ju emme, issi, vanaema või hoidjaga avastada uusi paiku ja miks mitte teha see lapsele turvaliseks rituaaliks. Soolakambris on õhk pisikute ja allergeenide vaba. Ka meie pisipere vaimne tervis vajab ekraanidest ja muust ärevast puhkust ning see on ideaalne paik omavanustega soolakambri elamust nautida.

Armsad külalised, palume enne soolakambri külastust läbi lugeda järgnev info:

Kuidas külastus välja näeb?

Arsti saatekiri ei ole nõutud, kuid enne esmakordset külastust oleks soovitav konsulteerida oma perearstiga raviprotseduuride sageduse suhtes. Parima tulemuse saavutamiseks, soovitatakse soolakambrit regulaarselt külastada, vähemalt 10 korda.

 • 1

  Jõudes Halos keskusesse antakse teile tutvumiseks infoleht.

 • 2

  Peale seda juhatab administraator teid Soolakambri eesruumi kus saate jalga panna meie poolt tagatud jala- ja peakatted. See pakub tavaliselt palju nalja. Peeglisse vaadates tõdete, et enam kenamaks selline univorm ei tee aga see on vajalik, et soolaosakesed teie riietele ja juustesse ei satuks. Vajalik on selline protseduur ka veel selletõttu, et soolakamber puhtana hoida. Eriti äge kui saate lapsele ka vahetusriided kaasa võtta. Siis saab laps vabamalt mängida soola sees ning hoiab ära hilisema pahameele „tolmuste“ riiete osas.

 • 3

  Poolhämarasse ruumi jõudes tekib tunne, et olete sattunud salapärasesse talve võlumaale. Mängib vaikne ja rahustav muusika. Lastel on võimalus multikaid piiluda ning valguslaua taga soolaga mängida. Nii seinad kui ka põrand on paksult soolaga kaetud.

 • 4

  Saate mugavalt lamamistoolil pikutada samal ajal kui laps turvalises ja tervist soodustavas keskkonnas mängib. See on hetk kus kõik välise maailma mured jäävad teise aega ja ruumi. Nii mõnus.

 • 5

  Mõne aja pärast kostab seina seest tasast surinat. Seda heli teeb halogeneraator, mis pihustab ruumi imepeenikest kuiva soola aerosooli. Silmale on see nähtamatu aga teie tervisele teeb see samal ajal pai.

 • 6

  25 minutit möödub märkamatult. Lülitub sisse mahe lisavalgustus, mis annab märku, et seanss on läbi saanud. Kui laps on just mängutuurid üles võtnud ei tasu muretseda. Halos keskuses on mängutuba mis on just loodud sellel eesmärgil. Saate mõnusalt nautida enne lahkumist kohvi või teed samal ajal kui teie pisipõnn kõrval ruumis mängib. Peale soolakambri külastust on soovitatav juua vett.

Mis mõju on soolakambril?

Tule soolakambrisse, kui:

Soolakambri vastunäidustused

Soolakambrit ei tohi külastada kõrge palaviku, tuberkuloosi, kopsumädaniku, dekompenseerunud kõrgvererõhktõve, veriköha või ägeda viirushaiguse puhul. Kui kimbutavad südamehaigused, ägenenud astma, tuberkuloos, tõsine immuunpuudulikkus. Teisi ravimeetodeid peaksid eelistama ka neeru- ja vähihaiged. Kasutades seadmeid ja abivahendeid (k.a insuliinipump), peaks olema võimalus neid katta, vastasel juhul ei tohi soolakambrit kasutada. Dermatiidi puhul tuleb lahtise haava kohad kinni katta. Kui hiljuti teostati silmaoperatsioon, tuleks eelnevalt konsulteerida arstiga.

Armsad külalised, palume enne soolakambri külastust läbi lugeda järgnev info:

Enne külastust

– kõige kindlam on oma külastus eelnevalt registreerida broneerides läbi meie kodulehe või helistades Halos administraatorile; 

– palume tulla 10-15 minutit enne seansi algust, et jääks aega seljast võtta ülerõivad ja välisjalanõud.  

– administraator juhatab teid soolakambri eesruumi kus saate pea- ja jalakatted. Seansi ajal lülituvad sisse hämaram valgus ning seansi lõpust annab märku teine valgus. Palume peale seansi koheselt soolakambrist lahkuda kuna käivitub võimas ventilatsioonisüsteem. 

– enne soolakambri külastust palume teil hoiduda parfüümide, vedelike, õlide, lõhnaainete jms kasutamisest / kandmisest. Teie läheduses võib olla külastajaid, kellel on astma või allergia ning erinevad lõhnad võivad mõjuda negatiivselt nende heaolule. Samal põhjusel palume ka mitte suitsetada vahetult enne seansile saabumist;

– soolakoopa külastamine joobeseisundis ei ole lubatud; 

Külastuse ajal

Juhime tähelepanu, et mida mugavam on riietus seda meeldivam on külastus. Tagame rahuliku muusika ja mugava lamamistooli vanemale ning mänguasjad lapsele. Kui raviseanss on alanud, soovitame teil harjutada sügavat hingamist, (nina kaudu sissehingamist) et saada kuiva soola aerosooli täielikku kasu. 

Sellise ägeda protseduuri jäädvustamine on vahva ning igati meie poolt heaks kiidetud (eriti tore kui saate oma sõpradele jagada meie keskuse infot) kuid palume nutiseadme peale esialgset jäädvustamist jätta soolakambri eesruumi. Nimelt imepisikesed soolaosakesed võivad teie nutiseadet kahjustada. Kui aga siiski otsustate nutiseadme seansi ajaks kaasa võtta, siis palume lülitada hääletu režiimi peale. Seansi eesmärk on lõõgastuda ja keskenduda oma hingamisele. See suurendab protseduuri efektiivsust. 

Soolakambris steriilse keskkonna säilitamise nimel ei ole toidud ega joogid lubatud. 

Palume lastel mitte silmi hõõruda ja soola suhu panna.

Soolaruum on täiesti steriilne ja väga delikaatne keskkond, mis nõuab kogu aeg vastutustundlikku ja lugupidavat käitumist. Lapsed on meie soolakambrisse avasüli oodatud kuid palume siiski lapsi suunata rahulikke mänge mängima. Mida rahulikum on hingamine ning südametöö seda paremini mõjub soolaravi. Palume teil ja / või teie lastel seinu ja soolast tegelasi mitte puudutada. Palume lastel silmi mitte hõõruda ja soola suhu panna. Kogu põrandal olev sool las jääda laste mängumaaks 😊 

Peale külastust

Palume peale seansi lõppu koheselt lahkuda, tööle läheb võimas ventilatsioonisüsteem.

Soovitatav on juua palju vett. Kreemitamine kohe peale seansi annab kahekordse mõju efekti (nagu peale sauna).

Soolaauru sissehingamine on tervistav ja peaks üldiselt mööduma komplikatsioonideta, kuid mõnel inimesel võivad tekkida erinevad järgnevad nähud nagu: 

 • kihelustunne neelus 

Põhjuseks soola ladestumine hingamisteedesse. 

Sel juhul – loputa neelu jahtunud keedetud veega või võta kaasa soolakambri eesruumi väike pudelivesi! 

 • silmade ärritus e. konjunktiviit 

Põhjuseks samamoodi soolaauru langemine ülitundlike silmade limaskestale. 

Sel juhul – soolakambris sule silmad, tilguta silma sulfat­süülnaatriumi lahust, mille saad osta ennem apteekidest! 

 • naha sügelus, peenpapuloosne lööve 

Põhjuseks samuti soolaauru ladestumine ülitundlikule nahale. Samas seda esineb harva ja kaob tavaliselt 3–5 seansi järel. 

Sel juhul – soolakambris ole võimalikult pikas riietuses ja pese end peale seanssi soolaaurust! 

Soovime meeldivat külastust ja tugevat tervist!

Broneeri aeg

Enne külastust paluksime broneerida aeg, siis on kõigil piisavalt ruumi ja tähelepanu 🙂

Huviringid soolakambris

Halos soolakamber

Mudilaste jooga

Mudilaste jooga pakub palju mängulusti läbi erinevate tegevuste, mille tulemusena lapsed õpivad paremini kuulama, suureneb keskendumisoskus, keha ja vaim muutuvad tugevamaks.

Valguslaua tund soolakambris

Valguslaua tundi viib läbi kogenud tegevusterapeut, kes läbi mängulise tegevuse arendab laste käelist tegevust. Koos õpitakse tähti ja numbreid ning lapsed täidavad etteantud vahvaid ülesandeid. Valgusteraapia soodustab nägemis – motoorset koordinatsiooni ja samuti tunnetusoskuste arengut. Loe lähemalt.

Laste jooga

Laste jooga soolakambris🤩 Lapse vaim ja tervis saavad üheskoos energiat.

Lastele vanuses: 3-7 a.